Četvrti poraz u posljednjih pet utakmica: Eintracht Frankfurt nastavio s lošom formom

Eintracht Frankfurt doživio je i četvrti poraz u posljednjih pet utakmica njemačke Bundeslige, a večeras su u utakmici 13. kola izgubili na gostovanju od Mainza (2:1).

Nakon šansi Dominika Kohra na jednoj i Karima Onisiwa na drugoj strani, Frankfurt je došao u prednost u 34. minuti kada je pogodio Martin Hinteregger.

Gosti su ostali s igračem manje u 44. minuti kada je Manuel Grafe pokaza crveni karton Khoru. Mainz je mogao do izjednačenja u sudijskoj nadoknadi prvog dijela kada je šutirao Pierre Kunde Malong, ali rezultat se nije mijenjao.

Mainz je u drugom dijelu preokrenuo rezultat. Prvo je Onisiwo pogodio za izjednačenje u 50. minuti, a isti igrač je u 69. minuti asistirao Adamu Szalaiju za 2:1, što je bio konačan rezultat utakmice.

MAINZ – EINTRACHT FRANKFURT 2:1