Liverpool ubjedljiv u Merseyside derbiju: Redsi grabe ka tituli, Everton u zoni ispadanja

Liverpool je u 15. kolu Premier lige i Merseyside derbiju odigranom na Anfiledu sa ubjedljivih 5:2 pobijedio Everton.

Prvo poluvrijeme je bilo zaista sjajno i u njemu smo vidjeli šest golova. Redsi su stigli do dva gola prednosti golovima Origija u 6. i Shaqirija u 17. minuti, ali je nadu gostima vratio Michael Keane u 21. minuti.

Ipak, do isteja prvog dijela Liverpool je postigao još dva gola preko Origija u 31. i Manea u 45. minuti i praktično je sve bilo riješeno. Na 4:2 je smanjio Richarlison u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, a konačnih 5:2 postavio je Wijnaldum u 90. minuti.

Redsi su ubjedljivo prvi sa 43 boda, dok je Everton u zoni ispadanja sa svega 14 bodova.