Darmstadt u finišu ostao bez važne pobjede, Regensburg ponovo ispustio veliko vodstvo

Darmstadt je u 29. kolu 2. Bundeslige remizirao sa Furthom 1:1 i propustio je veliku priliku da se dodatno uključi u borbu za plasman u elitu.

Domaći tim je bio bolji rival, ali je na kraju kažnjen za promašaje. Schnellhardt je doveo Darmstadt u vodstvo u 56. minuti, a samo sedam minuta kasnije Platte je pogodio stativu iz penala i propustio je priliku da riješi meč.

Kazna je uslijedila tri minute prije kraja kada je rezervista Stefaniak postavio konačnih 1:1.

Bh. stoper Dario Đumić odigrao je svih 90 minuta i pružio je dobru partiju.

Zanimljivo je bilo i u duelu Osanbrucka i Regensburga koji sa klupe predvodi bh. trener Mersad Selimbegović, a na kraju je bilo 2:2.

Gosti su imali veliku prednost pogocima Stolze u 8. i Besuschkowa u 37. minuti, ali je Osnabruck u nastavku postigao dva gola preko Alvareza u 67. i 70. minuti i stigao je do boda.

Bio je ovo četvrti uzastopni remi Regensburga koji je i u prošlom kolu protiv Nurnberga remizirao 2:2, a gol je primio u 90. minuti.