Gojak postigao pogodak: Dinamo ubjedljiv u test utakmici protiv Inter Zaprešića

Fudbaleri zagrebačkog Dinama pobijedili su u kontrolnom meču Inter iz Zaprešića sa 4:1, a u listu strijelaca upisao se i bh. reprezentativac Amer Gojak.

Iako su gosti prvi poveli preko Mamuta u 10. minuti, Modri su do kraja poluvremena uspjeli preokrenuti. Prvo je Gojak u 17. minuti poravnao, a vodstvo Dinamu 2:1 donio je Ademi.

U nastavku još dva gola domaćih. Kadizor u 49. i Oršić u 65. minuti postavili su konačnih 4:1.

HT Prva liga nastavlja se naredne sedmice 27. kolom i dvobojem Hajduka i Intera (5. juna), a u subotu i nedjelju su na rasporedu po dva okršaja (6. juna: Slaven B. – Gorica, 18.55 i Varaždin – Dinamo 21.05 te 7. juna: Istra 1961 – Rijeka, 18.55 i Lokomotiva – Osijek, 21.05).

Deset kola prije kraja prvenstva vodeći Dinamo ima 65 bodova, 18 više od druge Rijeke. Slijede Lokomotiva sa 46 i Hajduk sa 45 bodova, dok su u borbi za ostanak Istra 1961 sa 19 te Inter i Varaždin sa po 17 bodova.