Inter rutinski do pobjede na Luigi Ferrarisu, Lukaku ponovio podvig Brazilca Ronalda

Fudbaleri milanskog Intera iskoristili su remi Atalante na San Siru i pobedom u Đenovi vratili se na drugo mjesto Serije A.

Puleni Antonija Contea su slavili na Luigi Ferrarisu sa 0:3.

Poveli su u 34. minutu, Biraghi je odlično centrirao sa lijeve strane, Romelu Lukaku se oslobodio čuvara i sa par metara glavom zakucao loptu u mrežu rivala.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi prednost Intera u 83. minutu uvećao Alexis Sanchez.

Moses je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio je loptu pred gol rivala, na pravom mestu našao se Čileanac, kojem nije bilo teško da poveća prednost na 2:0.

Domaće je u trećem minutu sudijske nadoknade, nakon sjajnog prodora u kontri, dotukao Romelu Lukaku, svojim drugim pogotkom na utakmici. Belgijanac je ujedno postao prvi igrač Intera nakon Brazilca Ronalda koji je u debitantskoj sezoni za milanski klub postigao 23 gola.

Inter sada ima utakmicu više i četiri boda manje od vodećeg Juventusa, koji bi pobjedom protiv Sampdorije na kolo do kraja mogao osigurati titulu.

Ako ne dođu do pobjede, bit će izuzetno zanimljivo u posljednja dva kola.

U ranije danas odigranoj utakmici 36. kola, Parma je u gostima kod Brescije slavila sa 1:2, golovima Darmiana i Kulusevskog.