Kodro igrao cijeli meč: Vremešni Joaquin oborio rekord La Lige i s tri gola srušio Athletic

Betis je uspio prekinuti seriju Athletica iz Bilbaa (tri pobjede zaredom) i slaviti sa 3:2. Blistao je veteran Joaquin sa postignuta tri gola u svega 18 minuta.

Tridesetosmogodišnji ofanzivac je oborio rekord i postao najstariji fudbaler koji je uspio da postigne hat-trick u La Ligi. Joaquin je otvorio svoju seriju u drugom minutu, na drugi gol je sačekao još devet minuta da bi na 3:0 povisio u 20. minutu meča.

Bilbao je uspio da smanji na 3:1 u ovom dijelu igre zahvaljujući Inakiju Williamsu i sigurno realizovanim penalom u 44. minutu.

Nastavak susreta protiče u blagoj inicijativi Athletica, gosti su uspjeli da zakomplikuju stvari i dođu na 3:2 u 75. minutu. Gol postiže Berchiche, to je bila prava bomba lijevog beka gostiju.

Ipak, to je bilo sve od Baskijaca na ovom meču, nisu uspjeli da dođu do izjednačenja tako da je Betis zabilježio treću pobjedu zaredom ponajviše zahvaljujući svom kapitenu Joaquinu.

Bivpši reprezentativac BiH Kenan Kodro je odigrao svih 90 minuta za Athletic.

BETIS – ATHLETIC BILBAO 3:2