Sjajni Amine Gouiri vodio Nicu do trijumfa na Roazhon Parku protiv Rennesa

Amine Gouiri pružio je još jednu sjajnu partiju i vodio je Nicu na Roazhon Park do pobjede protiv Rennesa (1:2) u utakmici 27. kola francuske Ligue 1.

Damien Da Silva je skrivio penal u 18. minuti, a isti je realizovao Gouiri za prednost Nice od 0:1. Gosti su nastavili napadati i nakon pogotka, a dvije velike šanse imao je Myziane Maolida. Na drugoj strani prijetio je Sehrou Guirassy.

Rennes je uspio izjednačiti u 39. minuti kada je izjednačio Martin Terrier. Novo vodstvo Nici donio je Flavius Daniliuc, kojem je asistirao igrač večerašnje utakmice Gouiri, koji je nedugo nakon toga imao veoma dobru priliku.

Benjaminu Bourigeaudu zasmetao je saigrač u pokušaju da izjednači rezultat u 83. minuti, a Rennes je mogao do boda i u 90. minuti, ali je udarac Guirassyja zaustavila prečka i do kraja je ostalo 1:2.