Freiburg slavio protiv Augsburga, Demirović pogodio stativu prije drugog gola

Freiburg je opravdao ulogu favorita u utakmici 26. kola njemačke Bundeslige protiv Augsburga (2:0), a priliku sa klupe dobio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović.

U prvom poluvremenu Freiburg je imao više loptu u svom posjedu, a domaći su imali i najbolju šansu preko Baptistea Santamarije, no mreže su mirovale do odlaska na odmor.

Roland Sallai je u 51. minuti donio prednost Freiburgu od 1:0, a pet minuta poslije s kupe je ušao Demirović, koji je u 79. minuti pogodio stativu, a odbijenu loptu Philipp Lienhart je pospremio u mrežu za 2:0, što je bio konačan rezultat.