Lisice u lovu na novi trofej: Leicester izbacio United iz FA kupa i plasirao se u polufinale

Leicester je pobijedio Manchester United na King Power stadionu u okviru četvrtine finala FA kupa (3:1) te se tako plasirali u polufinale najstarijeg fudbalskog takmičenja.

Prvu ozbiljniju šansu imao je Leicester u 17. minuti kada je iskosa sa lijeve strane pokušao Jamie Vardy, a u 24. minuti Fred je napravio katastrofalnu grešku i uposlio Kelechija Ihenacha, koji je prihvatio poklon i doveo Lisice u prednost.

Mason Greenwood je nastavio sjajnu formu i u 38. minuti je poravnao na 1:1. Do kraja poluvremena Ayoze Perez je imao priliku za Leicester. Youri Tielemans je pogodio u 52. minuti i donio Leicesteru novo vodstvo.

Poslije dvije velike šanse za Vardyja, Iheanacho je u 78. minuti glavom postigao svoj drugi pogodak i povisio na 3:1. Do kraja Crveni đavoli pokušali su preko Brune Fernandesa u 88. minuti, a odbranio mu je Kasper Schmeichel i ostao je nepromijenjen rezultat.

Tako su Lisice i dalje u novu na novi trofej, dok Unitedu jedina nada da se domognu pehara ove sezone ostaje jedino Evropska liga.