Zanimljiv okršaj u grupi Zmajeva, Piksi debituje na klupi Srbije, Hrvatska gostuje u Ljubljani

Na Starom kontinentu večeras počinju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Kataru, a osim utakmice naše Bosne i Hercegovine protiv Finske u Helsinkiju, očekuju nas brojni zanimljivi dueli.

Na Starom kontinentu večeras počinju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Kataru, a osim utakmice naše Bosne i Hercegovine protiv Finske u Helsinkiju, očekuju nas brojni zanimljivi dueli.

Zanimljivo će biti u susjedstvu pošto će na klupi Srbije debitovati novi selektor Draga Stojković Piksi, a Orlovi će u Beogradu ugostiti Republiku Irsku.

Srbija bi pod Piksijem trebala imati novi početak, legendarni fudbaler je napravio brojne promjene već na spisku, a navijači s optimizmom dočekuju ovaj meč s Irskom u kojem su komšije favoriti i očekuje se pobjeda za dobar start kvalifikacija.

To je duel grupe A u kojoj se još nalaze Portugal, Luksemburg i Azerbejdžan.

Naš zapadni susjed Hrvatska, gostovat će Sloveniji u regionalnom derbiju, te će u Ljubljani tražiti trijumf za siguran start kvalifikacija. Posao će momcima Zlatka Dalića biti otežan jer su bez povrijeđenih Ante Rebića i Brune Petkovića. U pitanju su dva sjajna napadača koji će mnogo nedostajati Vatrenim.

U grupi D, u kojoj se nalaze i Zmajevi, snage će odmjeriti aktuelni svjetski prvak Francuska i Ukrajina, čiji je reprezentativni fudbal u posljednje vrijeme u ekspanziji, te nas očekuje vrlo zanimljiva utakmica.

Galski pijetlovi su favoriti, ali i Ukrajnici imaju svoju računicu, svjesni da svaki bod protiv favorizovanih Francuza može biti odlučujući u borbi za prva dva mjesta u grupi.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, 1. kolo:

Grupa A

20:45 Portugal – Azerbejdžan 20:45

20:45 Srbija – Irska 20:45

Grupa D

20:45Finska – Bosna i Hercegovina 20:45

20:45 Francuska – Ukrajina 20:45

Grupa E

20:45 Belgija – Vels

20:45 Estonija – Češka Republika

Grupa G

18:00 Turska – Nizozemska

20:45 Gibraltar – Norveška

20:45 Latvija – Crna Gora

Grupa H

20:45 Kipar – Slovačka

20:45 Malta – Rusija

20:45 Slovenija – Hrvatska

KOMENTARI