Borac na poluvremenu vodi golom Ziljkića, prvi dio meča obilježila i diskutabilna odluka Gigovića

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice Radnik – Borac u Bijeljini, a gosti imaju minimalnu prednost do koje su stigli u finišu prvog dijela.

U 43. minuti je Goran Zakarić fantastično pronašao Almedina Ziljkića u šesnaestercu domaćina, a Ziljkić je rutinski matirao Dalibora Kozića za 0:1.

Prvo poluvrijeme je obilježila i sporna situacijau kazneznom prostoru Borca.

Mahir Karić je u 28. minuti pretrčao Dejana Uzelca i krenuo ka golu Bojana Pavlovića, stoper Banjalučana ga je sustigao, a potom i uklizao.

Karić je nakon tog starta pao, a Uzelac je uspio izbiti i loptu. Sudija Miloš Gigović nije pokazao na kreč i tako je izazvao veliko negodovanje domaćina, a zaista je teško procijeniti da li je to bio prekršaj ili start na loptu. Od svega je Radnik dobio samo korner.

Napadač Radnika Karić je tom prilikom i povrijeđen te je rano napustio meč, već u 32. minuti kada ga je zamijenio Vušurović.

Treba napomenuti i da je Zakarić u 36. minuti fantastičnim udarcem sa skoro 30 metara tresao prečku gola Kozića.