Napeto u HNL: Veliki kiks Dinama kod Kvesića i društva, Rijeka zamalo prokockala 0:4

Napeto je u elitnom rangu hrvatskog fudbala pošto je danas zagrebački Dinamo napravio veliki kiks u borbi za titulu.

Modri su gostovali Šibeniku na Šubičevcu i osvojili samo bod odigravši 1:1. Poveo je Dinamo u 70. minuti preko Lovre Majera, ali domaćin je neočekivano uzvratio osam minuta poslije i stigao do poravnanja preko Mese.

Inače, svih 90 minuta je u dresu Šibenika odigrao bh. fudbaler Josip Kvesić.

Ostao je Dinamo tako poravnat na vrhu tabele s Osijekom. Oba tima imaju po 61 bod, ali Dinamo ima utakmicu manje. Nema sumnje da nas očekuje prava drama u susjedstvu do kraja sezone.

Rijeka je večeras u gostima savladala Goricu, ali viđen je nestvaran meč. Stigli su gosti čak do prednosti od 0:4, ali u finišu je to zamalo ispustila!

Golove su za Rijeku postigli Andrijašević, Drmić, Murič i Gnezda Cerin, a naš Luka Menalo je asistirao za Muriča, ali domaćin se u finišu potpuno vraća u meč. Od 74. do 86. minute postigli su tri gola. Mrežu je prvo tresao Mitrović, onda i Mudrinski nakon čega je Galović zatresao svoju mrežu za 3:4.

Na sreću po Rijeku, tako je ostalo do kraja i slavila je pobjedu.

Na utakmici su nastupila tri bh. igrača – Menalo, Lončar i Jovičić.