Treći vezani trijumf Kraljevskog kluba: Asensio i Benzema za pobjedu Reala nad Eibarom

Real Madrid je danas u 29. kolu La Lige ugostio Eibar i bez previše problema ga savladao sa 2:0.

Viđen je po jedan gol u oba poluvremena. U prvom je strijelac u 41. minuti pogodio Marco Asensio na asistenciju Casemira, dok je u drugom mrežu gostiju tresao i Karim Benzema, kojem je asistirao Vinicius.

Treba napomenuti da je u prvom dijelu Realu i poništen jedan gol. Asensio je pogodio u 37. minuti, ali je nakon intervencije iz VAR sobe taj gol poništen zbog ofsajda.

Real je privremeno izbio na drugo mjesto sa 63 boda. Ima tri manje od Atletica koji ima meč manje, a bod više od Barce koja također ima meč manje.