Dupla kruna na vidiku: Gerrardovi Rangersi izbacili Celtic u Kupu Škotske

U osmini finala Kupa Škotske ekipa Rangersa je uspjela da savlada Celtic u velikom derbiju Old Firm, bilo je 2:0.

Već u 10. minutu lopta je završila u mreži Celtica, sjajno je Ryan Kent okrenuo svog čuvara na sredini terena, bio je žestoko fauliran, ali je uspio da pošalje loptu na desnu stranu, a nakon centaršuta i odbijene lopte, odlično je loptu makazicama zahvatio Davis koji pogađa za 1:0.

Koliko je dobar fudbaler Aribo, pokazao je u 34. minutu, prošao je svoje čuvare po desnoj strani napada Rangersa, uputio centaršut, Kenny je loše reagovao i poslao loptu u svoju mrežu za, ispostaviće se, konačnih 2:0.

Odlično prvo poluvrijeme nisu ponovili igrači Rangersa u drugom dijelu utakmice, zapravo je Celtic bio opasniji, ali nisu uspjeli da dođu do gola.

Rangersi su se tako plasirali u četvrtfinale Kupa, te je sada dupla kruna Gerrardove družine na vidiku pošto u prvenstvu imaju veliku prednost, dok su u Kupu, dakle, eliminisali najvećeg rivala…