Niko kao španski stručnjak: Guardiola pobjedom nad PSG-om postavio novi rekord Lige prvaka

Manchester City je danas savladao PSG u gostima u okviru prve utakmice polufinala Lige prvaka, Englezi nose kući dobru zalihu, vode sa 1:2 poslije prvih 90 minuta.

Nakon 45 minuta PSG je vodio sa 1:0, ali trener Pep Guardiola je podigao svoj tim na poluvremenu, preporođeni su se vratili iz svlačionice i napravili preokret.

Ova pobjeda je bila i rekordna za Guardiolu. Španski stručnjak u ovom trenutku ima najviše pobjeda u nokaut fazi Lige prvaka, ukupno 34 do sada, što je zaista svojevrstan podvig.

“Nekad jednostavno morate biti relaksiraniji kako biste bili pravi. U drugom poluvremenu smo promijenili način na koji smo vršili pritisak. Nije lako igrati protiv Neymara, Mbappea i Di Marije, ali odigrali smo izvrsno poluvrijeme. Dali smo dva gola u gostima, što je jako važno, ali moramo obaviti težak posao i za šest dana”, kazao je Guardiola nakon susreta i najavio revanš iduće sedmice.