Basaksehir s igračem manje napravio preokret, Višća asistirao za pobjedu

Basaksehir je upisao veoma važnu pobjedu u utakmici 38. kola turske Superlige na gostovanju kod Erzuruma (1:2), a asistenciju kod pobjedonosnog pogotka upisao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća.

Erzurum je došao do vodstva već u petoj minuti kada je pogodio Emrah Bassan, a u 18. minuti Basaksehir je ostao sa igračem manje jer je Alexandru Epureanu dobio direktan crveni karton. Gosti su imali inicijativu u prvom dijelu, ali rezultat se nije mijenjao.

U 58. minuti dosuđen je penal za Basaksehir zbog igranja rukom, a isti je realizovao Nacer Chadli za 1:1. Gosti su došli do potpunog preokreta u 84. minuti kada je pogodio Fredrik Gulbrandsen na asistenciju Višće, što možete pogledati OVDJE.

Višća je odigrao svih 90 minuta na današnjem susretu, a bio je jedan od najzapaženijih na terenu.