Šok za Barcu, Atletico ostao lider: Granada nakon preokreta slavila na Camp Nou, Koeman pocrvenio

Barcelona je propustila veliku priliku da preuzme lidersko mjesto na tabeli La Lige, a večeras je na Camp Nou u 33. kolu poražena od Granade sa 1:2.

Gosti su slavili nakon preokreta. Barca je imala prednost od 23. minute kada je pogodio Lionel Messi, činilo se da je na pravom putu ka trijumfu i prvom mjestu, ali u drugom poluvremenu Granada pravi sjajan preokret.

Prvo je Machis u 63. minuti poravnao na 1:1, a tri minute poslije je isključen trener Barce Ronald Koeman koji je zaradio crveni karton i poslat na tribine.

Kao da se to dodatno negativno odrazilo na Katalonce, koji u 79. minuti primaju novi gol i ostaju i bez boda. Tada je strijelac za Granadu bio Molina, koji je postavio konačnih 1:2.

Barca je ostala tek treća sa 71 bodom, dva manje od Atletica, dok je Granada osmoplasirana sa 45 bodova.

Miralem Pjanić je cijeli meč odgledao s klupe.