Probuđeni Havertz počeo donositi bodove Chelseaju: Dva gola Nijemca za trijumf u londonskom okršaju

Ekipa Chelseaja rezultatom 2:0 slavila je laganu pobjedu protiv Fulhama u 34. kolu engleske Premier lige.

Chelsea, koji će sljedeće sedmice igrati protiv Real Madrida revanš susret polufinala Lige prvaka, u promijenjenom sastavu izašao je u manji londonski derbi.

Ipak, to se nije osjetilo na terenu jer su golovi stigli na vrijeme. Već u 10. minuti domaći su poveli nakon što je maestralan pas uputio Mason Mount, a Kai Havertz pogađa za vodstvo domaćih.

U nastavku prvog dijela nije bilo golova, ali jeste prilika na obje strane.

Samo što se krenulo u drugi dio, Havertz postiže novi gol. Igrala se 49. minuta, a ovoga puta asistent je bio Timo Werner.

Do kraja utakmice Thomas Tuchel je izveo trojicu bitnih igrača koje će malo sačuvati i za Real, a domaći su lako sačuvali vodstvo za konačnih 2:0.