Hamilton osvojio Veliku nagradu Portugala, Verstappen i Bottas vodili veliku bitku za najbrži krug

U trećoj utrci sezone Formule 1, na Velikoj nagradi Portugala, slavio je Mercedesov Lewis Hamilton ispred velikog rivala Maxa Verstappena iz Red Bulla.

Britanac je odvezao sjajnu trku i došao do nove pobjede i zadržao lidersku poziciju u ukupnom poretku. Verstappen je završio na drugom mjestu sa zaostatkom od 29.148. Nizozemac je išao na zamjenu guma kako bi na kraju došao do najbržeg kruga. Uspio je, ali krug je poništen zbog napuštanja granica staze.

Najbrži krug pripao je Valteriju Botasu, koji je na kraju bio trećeplasirani sa zaostatkom od 33.530. I Finac je bio na zamjeni guma, rizikovao da ga sustigne Sergio Perez, ali na kraju je uspio doći do treće pozicije i najbržeg kruga.

Iza četvrtoplasiranog Pereza slijede McLarenov Lando Norrsi, Ferrarijev Charles Leclerc, Esteban Ocon iz Alpine, kojeg je pratio njegov timski kolega Fernando Alonso. Deveti je bio Daniel Ricardo iz McLarena, a na desetoj poziciji završio je Pierre Gasly iz AlphaTaurija.

Problematični Nikita Mazepin nije propustio ni na ovoj trci napraviti neki incident. Ruski vozač zaostajao je minutu za 19. plasiranim Mickom Schumacherom, a ometao je u tom trenutku vodećeg Sergija Pereza. Meksikanac ga je nazvao idiotom.