Tottenham nije imao milosti prema fenjerašu, Bale postigao hat-trick protiv Sheffield Uniteda

Fudbaleri Tottenhama rezultatom 4:0 slavili su protiv fenjeraša Sheffield Uniteda u 34. kolu Premier lige.

Tottenham je od starta krenu ofanzivno, ali blistave igre nije bilo. Mreže su mirovale do 36. minute kada je Gareth Bale iskoristio asistenciju Sergea Auriera za 1:0. To je bio rezultat prvog dijela.

Nastavak donosi znatno bolju igru domaćih. Prvo je zbog ofsajda poništen gol Heung Min Sonu, a onda je Bale postigao svoj drugi gol u 61. minuti.

Sjajni Velšanin je het-trik krunisao u 69. minuti, da bi konačnih 4:0 postavio Son sjajnim golom u 77. minuti.

Ovom pobjedom Tottenham je skočio na peto mjesto, ali i sa utakmicom više od dva rivala (West Hama i Liverpoola), sa pet bodova manje od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.