Ima nade za berlinski klub: Hertha nakon problema sa korona virusom došla do važnog boda

Hertha je večeras odigrala prvu utakmicu nakon velikih problema sa korona virusom, a uspjela je doći do važnog boda u borbi za opstanak. Berlinski klub je u meču 29. kola Bundeslige remizirao na gostovanju kod Mainza.

Mainz je bolje otvorio utakmicu, a velike šanse su imali Stefan Bell, Jean-Paul Boetius, Niklas Star i Adam Szalai. Ipak, gosti su bili ti koji su došli u prednost. Pogodio je Lucas Tousart na asistenciju Martona Dardaija u 36. minuti.

Međutim, samo četiri minute poslije Mainz je uspio izjednačiti na 1:1. U drugom poluvremenu dobre šanse za berlinski klub imali su Matheus Cunha i Krzysztof Piatek, ali rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice.

Hertha je i dalje u opasnoj zoni, ali ovaj bod im je izuzeto važan i mogu biti optimistični s obzirom na to da nemaju pretjerano težak raspored, a igraju i sa nekim direktnim konkurentima za opstanak (Koln i Arminia) i to na domaćem terenu.