Sevilla nije uspjela izjednačiti rekord, Williams donio pobjedu Baskijcima u finišu meča

Athletic Bilbao došao je do pobjede protiv Seville u utakmici 34. kola španske La Lige (0:1).

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a bliža vodstvu je bila Sevilla, koja je imala najbolju priliku preko Youssefa En Nesyrija.

Domaći su prijetili i u drugom poluvremenu preko Ivana Rakitića i Marcosa Acune, ali su u 90. minuti Baskijci došli do trijumfa pogotkom Inakija Williamsa.

Sevilla tako nije uspjela izjednačiti rekord prema broju pobjeda u sezoni. Ostali su na 22 trijumfa, a najviše su ih imali u sezoni 2014/15 pod vodstvom Unaija Emeryja (23).