Drugi put nakon odlaska Džeke: Wolfsburg će igrati Ligu prvaka naredne sezone

Wolfsburg je remizirao sa RB Leipzigom na gostovanju (2:2) u utakmici 33. kola njemačke Bundeslige, a Vukovi su tako i matematički osigurali plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Wolfsburg je imao prednost od dva gola na poluvremenu, a pogađao je Maximilian Philipp u 12. i prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela utakmice.

Ipak, RB Leipzig je uspio izjednačiti u drugom poluvremenu. Prvo je pogodio Justin Kluivert u 51. minuti, a potom i Marcel Sabitzer u 78. minuti, što je bio i konačan rezultat.

Wolfsburg je prvi put igrao u Ligi prvaka u sezoni 2009/10, nakon što ih je prethodno naš Edin Džeko vodio do titule prvaka Njemačke.

Nakon odlaska Dijamanta ovo je drugi put da Vukovi igraju u najjačem klupskom takmičenju na svijetu, a još su to uradili u sezoni 2015/2016.