Sloboda dočekuje Borac na Tušnju: Tradicija na strani tuzlanskog kluba

U zadnjem kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ove sezone, Sloboda će na domaćem terenu dočekati FK Borac.

U zadnjem kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ove sezone, Sloboda će na domaćem terenu dočekati FK Borac.

Banjalučani su novi prvaci Bosne i Hercegovine, ali će Tuzlaci protiv starog rivala tražiti trijumf za oproštaj od sezone 2020/21, a na zvaničnoj stranici objavili su historijat okršaja sa Banjalučanima.

“Gledajući historijat tušanjskih ogleda sa Borcem, Crveno – crni su uglavnom slavili pobjede. Do sada smo od 2003. godine do danas odigrali 14 mečeva, a naša ekipa je upisala devet trijumfa. Tri meča okončani su podjelom bodova, a u dva navrata Banjalučani su slavili pobjede”, piše zvanična stranica Slobode, te se dodaje:

“Gol razlika je 17:6 u korist naše ekipe. Posljednja tri meča odigrana na Tušnju protiv Borca pripala su Crveno – crnim. Slavili smo pobjede 1:0, 3:1 i 1:0. Nadamo se nastavku pozitivnog niza protiv popularnih Crveno – plavih”.

Utakmica 33. kola protiv FK Borac igra se na Gradskom stadionu Tušanj u nedjelju (30. maj) sa početkom od 17:00 sati.

KOMENTARI