Željezničar ostvario prvu proljetnu pobjedu, remi Slobode i Borca na Tušnju

Željezničar je došao do prve proljetne pobjede u zadnjem kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a Plavi su na Grbavici savladali Krupu (3:0). Novi prvak naše države Borac odigrao je susret bez pogodaka sa Slobodom na Tušnju.

Željezničar je bio ubjedljiv na Grbavici protiv Krupe (3:0), a prvu priliku na utakmici imao je Lazar Nikolić u petoj minuti, ali Muftić je bio siguran. Preciznim udarcem Juričića u sedmoj minuti Plavi su došli u prednost od 1:0. Dvije minute poslije Dujaković je prijetio na drugoj strani, no odbranio je Muftić.

Poslije jedne dobre reakcije Muftića poslije 20-ak minuta igre, na drugoj strani Alispahić je uputio neprecizan udarac. Domaći su udvostručili prednost u 27. minuti kada je fantastičan pogodak iz slobodnjaka postigao Gasal. Jović je u 30. minuti šutirao ravno u golmana Plavih. Nakon toga Gasal je odigrao dupli pas sa Bekrićem, nakon čega je golman gostiju spasio svoj tim.

Gasal je prijetio i u 34. minuti, ali još jednom siguran je bio Abdulahović. Nedugo nakon toga Alispahić je uzdrmao prečku. Krupa je bila opasna u finišu prvog dijela, međutim veoma dobar na golu bio je Muftić. Uvodni dio drugog dijela protekao je mirno, a prvu veću šansu imao je Mandić u 55. minuti kada je poslao loptu pored gola.

Još jedan lijep pogodak na Grbavici viđen je u 58. minuti, a pogodio je Duraković, koji je prethodno ušao sa klupe i povisio prednost Plavih na 3:0. Maktian je izblokirao Juričića u 73. minuti, a napadač Plavih bio je u dobroj poziciji. Do kraja nije bilo većih šansi, niti se rezultat utakmice mijenjao.

Željezničar – Krupa 3:0

Stadion: Grbavica. Sudija: Miloš Gigović. Žuti kartoni: Duraković (Željezničar), Ćivić, Makitan, Muminović (Krupa).

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Kosorić (od 79. miniute Drina), Ikić, Milićević, Čeliković, Beća (od 55. minute Duraković), Alispahić (od 74. minute Vrhovac), Gasal, Bekrić (od 54. minute Bojo), Mujezinović (od 74. minute Hrelja), Juričić.

KRUPA: Abdulahović, Karišik, Makitan, Ćivić, Galić, Redžić, Muminović (od 63. minute Muminović), Dujaković (od 78. Modić), Jović (od 78. Rakić), Nikolić (od 45. minute Vukmanović), Mandić (od 62. minute Aćimović).

Prvi pokušaj na utakmici viđen je u devetoj minuti kada je Dženis Beganović šutirao pored gola Borca sa veće udaljenosti. Kukić je potom na drugoj strani zaustavio sjajan udarac Vranješa. Kapiten Borca nakon pola sata igre bio je u novoj šansi, a loptu je glavom poslao pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a na startu drugog dijela ponovo je prijetio Vranješ, no Kukić je još jednom bio siguran. Odmah nakon toga viđena je opasnost pred golom Banjalučana, međutim igrači domaćih zakasnili su na centaršut Husejinovića.

Uslijedio je mirniji period igre. Uglavnom se igralo na sredini terena i kao da su fudbaleri oba kluba jedva čekali kraj. U 82. minuti Uzelac je iznesen na nosilima zbog teške povrede. Tuzlaci su do kraja imali jednu akciju, no bez dobre završnice, tako da je susret završen bez pogodaka.

Sloboda – Borac 0:0

Stadion: Tušanj. Sudija: Mateo Musa. Žuti kartoni: Uzelac (Borac).

SLOBODA: Kukić, Devedžić, Ilić, A. Beganović, Osmić, Husejinović, Dž. Beganović, Maksimović (od 76. Đorđić), Mišković, Saletović, Mujagić (od 63. Alić).

BORAC: Lakić, Uzelac, Kujundžić, Milojević, Borovčanin (od 73. Javorac), Šikanjić, Dujaković, Tahrić (od 82. Erić), Bosančić, Čavić, Vranješ.