Velika drama u Sloveniji: Bh. napadač promašio penal, ali njegov klub se uspio spasiti ispadanja

Velika drama viđena je u revanš utakmici doigravanja za slovensku Prvu ligu, a na kraju je Koper uspio izboriti opstanak u društvu najboljih.

Koper je u prvoj utakmici na gostovanju savladao Krku 0:2, a u večerašnjem revanšu nakon mnogo drame rezultat je bio 2:3 za ekipu iz Novog Mesta.

Krka je nakon sat vremena igre imala 0:3 sa dva gola Dusaka i jednog Parrisa, a onda je uslijedila prva drama.

Koper je imao penal u 74. minuti, ali nije ga realizovao bh. napadač Nardin Mulahusejnović, no na odbijenu loptu natrčao je Juffo i pogodio za 1:3.

Domaćima je trebao jedan pogodak da osiguraju opstanak u najvišem rangu slovenskog fudbala, a uspjeli su ga postići preko Balte u 84. minuti, kada je postavljen konačan rezultat 2:3.