Rashford pogodio za minimalac Engleza na Riversideu, Nizozemska ubjedljiva protiv Gruzije

Širom Evrope igrane su danas prijateljske utakmice pred nadolazeće Evropsko prvenstvo, a do pobjeda su stigle i Engleska i Nizozemska.

Engleska opet važi za jednog od favorita takmičenja, a danas je na domaćem terenu u Midlzbrou sa minimalnih 1:0 savladala Rumuniju.

Gol odluke postigao je Marcus Rashford u 68. minuti iz penala, a deset minuta poslije najstrožiju kaznu propustio je realizirati Jordan Henderson.

Do kraja je ostalo 1:0 za Gordi Albion.

Dosta ubjedljivija bila je Nizozemska, koja je sa 3:0 savladala Gruziju. Za Lale su golove postizali Memphis Depay u 10., Wout Weghorst u 55. i Ryan Gravenberch u 76. minuti utakmice.

U duelu Austrije i Slovačke nije bilo golova.