Island ispustio trijumf u Poznanju: Rezervista u samom finišu Poljake spasio poraza

Ako je suditi prema prijateljskim utakmicama Poljska neće baš u pravoj formi dočekati Evropsko prvenstvo, pošto se nije najbolje pokazala u današnjoj provjeri na domaćem terenu protiv Islanda.

Islanđani su vodili sa 1:2 do pred sam kraj meča, ali je tri minute prije posljednjeg sudijskog zvižduka poraza Poljake spasio Swiderski, kojem je deset minuta na terenu bilo dovoljno da postigne gol i postavi konačnih 2:2.

Inače, u vodstvo je Island u 26. minuti doveo Gudmundsson, da bi samo osam minuta poslije Piotr Zielinski poravnao na 1:1.

Ipak, već na startu drugog dijela, tačnije u 47. minuti, Bjarnason donosi novo vodstvo Islandu, koje se tako ipak nije ispostavilo dovoljnim i za trijumf na Miejski stadionu pošto je na kraju na 2:2 poravnao Swiderski.

Poljaci će na Euru igrati u grupi sa Španijom, Švedskom i Slovačkom, a upravo će protiv Slovaka igrati prvi meč 14. juna. Islanđani ne učestvuju na ovom Evropskom prvenstvu.