Dinamo slavio u velikom derbiju na Poljudu: Meč obilježila golčina Oršića, igrala dva bh. fudbalera

U četvrtom kolu nove sezone HNL-a odigran je veliki derbi na Poljudu, gdje je Hajduku gostovao zagrebački Dinamo.

Modri su stigli do pobjede prilično lako, a na kraju je rezultat glasio 1:2 u njihovu korist.

U vodstvo je goste doveo Kastrati u 42. minuti, da bi na otvaranju drugog dijela prednost udvostručio Oršić.

Hajduk do svog pogotka dolazi tek dva minuta prije kraja utakmice, što je bilo kasno da bi priprijetio i ugrozio vodstvo Dinama.

Utakmicu je obilježio pogodak Oršića, koji možete pogledati OVDJE!

Na utakmici su nastupila dva bh. fudbalera. Amer Gojak je u igru ušao u 69. minuti kod gostiju, dok je kod domaćih Darko Todorović napustio teren u 56. minuti.

Nihad Mujakić i Luka Menalo su derbi odgledali s klupe.