Evropska liga: Milan rutinski u trećem pretkolu, Partizanu se zamalo obrukao u Moldaviji


Širom Evrope danas su igrane utakmice drugog pretkola Evropske lige, a najveći favoriti pretežno su opravdali taj epitet.

Širom Evrope danas su igrane utakmice drugog pretkola Evropske lige, a najveći favoriti pretežno su opravdali taj epitet.

Uz već pomenuti prolaz dalje Zrinjskog, te eliminaciju Borca, igralo se širom Evrope, a nastupe su upisale i ekipe iz našeg regiona, kao i nekolicina evropskih velikana.

Tako je Milan uspješno počeo sezonu pobjedom na gostovanju Shamrocku rezultatom 2:0. Rossoneri su sa ‘pola gasa’ golovima Zlatana Ibrahimovića i Hakana Calhanoglua slavili rezultatom 2:0, a nešto više od 15 minuta kod gostiju upisao je Rade Krunić.

Kada su u pitanju regionalni klubovi, ostvaren je polovičan učinak. Partizan se nije proslavio na gostovanju kod Sf. Gheorghea u Moldaviji, ali je nakon produžetaka slavio rezultatom 1:0.

Osijek je imao velike ambicije, ali protiv kvalitetnijeg rivala nije mogao. Na Gradskom vrtu gostovao je Basel i slavio rezultatom 2:1.

Prolaz dalje izborio je i Hajduk minimalnom pobjedom nad Renovom u Makedoniji.

Evropska liga, drugo pretkolo:

Kaisar ‒ APOEL 1:4

Ventspils ‒ Rosenborg 1:5

Renova ‒ Hajduk Split 0:1

Ararat Armenia ‒ Fola Esch 4:3

FC Astana ‒ Budućnost Podgorica 0:1

Teuta ‒ Granada 0:4

Lincoln Red Imps ‒ Rangers 0:5

KuPS ‒ Slovan Bratislava 2:1 (Nakon produžetaka)

Botosani ‒ Shkendija 0:1

Bodoe/Glimt ‒ Zalgiris 3:1

Neftci ‒ Galatasaray 1:3

IFK ‒ Copenhagen 1:2

Lokomotiv Plovdiv ‒ Tottenham 1:2

Riteriai ‒ Slovan Liberec 1:5

Flora ‒ KR 2:1

Connah’s Quay ‒ Dinamo Tbilisi 0:1

Olimpija – Zrinjski 2:3 (Nakon produžetaka)

Djugaarden ‒ Europa 2:1

Sfintul Gheorghe – Partizan 0:1 (Nakon produžetaka)

Hibernians ‒ MOL Fehervar 0:1

Laci ‒ Hapoel Beer Sheva 1:2

Lokomotiva Tbilisi ‒ Dinamo Moskva 2:1

Maccabi Haifa ‒ Kairat 2:1

OFI ‒ Apollon 0:1

CSKA Sofija ‒ BATE 2:0

Riga ‒ Tre Fiori (Prekinuto pri rezultatu 0:0)

Inter Club d’Escaldes ‒ Dundalk 0:1

Aris ‒ Kolos Kovalivka 1:2

Borac Banja Luka ‒ Rio Ave 0:2

Sileks ‒ Drita 0:2

Kukesi ‒ Wolfsburg 0:4

Piast Gliwice ‒ Hartberg 3:2

Shamrock Rovers ‒ AC Milan 0:2

Standard Liege ‒ Bala Town 2:0

Mura – Aarhus 3:0

Viking – Aberdeen 0:2

Linfield – Floriana 0:1

Osijek – Basel 1:2

Servette – Reims 0:1

Honved – Malmo 0:2

Coleraine – Motherwell 2:3 (Nakon penala)

KOMENTARI

Scsport.ba


POVEZANE VIJESTI