Hrvati opet primili četiri gola, Ronaldova noć u Švedskoj, puno sreće za Hadžibegića

Večerašnjim susretima zaključeno je drugo kolo Lige nacija.

Jedan od susreta koji je privlačio je svakako duel Francuske i Hrvatske u Parizu, repriza finala SP iz Rusije 2018. godine.

Gosti su odlično otvorili meč, lijepim golom kapitena Dejana Lovrena nakon kornera u 16. minuti. Zatim je Antoine Grizemann nakon prekrasne akcije Trikolora izjednačio na 1:1 u 43. minuti, da bi u nadoknadi poluvremena Francuzi došli i do preokreta, nakon što se lopta odbila od leđa golmanu Dominiku Livakoviću.

Nadu da bi mogli izbjeći poraz Hrvatima je probudio Josip Brekalo, nakon odlične kontre i pogotka za 2:2 u trenutku kada su čak trojica francuskih defanzivaca bila oko njega. Ipak, Dayot Upamecano vraća Francuskoj prednost, a bijele tačke u 77. minuti Olivier Giroud zaključuje konačnih 4:2. Zanimljivo, Francuzi su istim rezultatom savladali Hrvate u finalu SP.

Druga utakmica zaredom u kojoj su reprezentativci Hrvatske primili četiri pogotka.

U istoj grupi 3 divizije A Lige nacija odigrali su meč Švedska i Portugal, a utakmicu je obilježio Cristiano Ronaldo. Prvo je projektilom iz slobodnjaka postigao svoj stoti gol za nacionalni tim, a potom još jednim prekrasnim pogotkom postavio 0:2 za slavlje gostiju,

Iznenađujuće lošu partiju pružila je Crna Gora u Lukemburgu i to nakon što je prethodno ostvarila pobjedu na Kipru (1:2).

Reprezentacija koju vodi bh. stručnjak Faruk Hadžibegić pobijedila je s 0:1, ali iako to konačan rezultat neće sugerisati – frcalo je na sve strane. Luksemburg je čak bio mnogo bolja ekipa do isključenja Martinsa Periere pet minuta prije kraja.

Čak 21 udarac prema golu (sedam u okvir) uputili su domaćini na stadionu Josy Barthel, a Crnogorci svega devet (četiri u okvir), tako da gosti itekako mogu biti zadovoljni osvojenim bodovima.

Pobjedu je Crnoj Gori donio Fatos Bećiraj pogotkom s bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.