1 C
Sarajevo
Srijeda, 22 siječnja, 2025

Marija Šerifović pomjerila datum koncerta u Sarajevu: “Nije vrijeme za pjevanje dok neko pati”

Veliki koncert Marije Šerifović u Zetri bio je zakazan 12. oktobra, međutim, pjevačica je odlučila promijeniti datum u znak solidarnosti sa stradalima u poplavama u Bosni i Herceovini.

Marija Šerifović se tim povodom oglasila na Instagramu, a njenu objavu prenosimo u cijelosti:

“Nije vrijeme za pjevanje dok neko pati. Zbog strašnih poplava u BiH, odlučila sam da koncert koji je bio zakazan u Sarajevu za 12.oktobar, pomjerim za 28. decembar.

Razumijem sve vas koji ste kupili aviokartu, ili rezervisali hotel, ali želim da apelujem na sve da pomognemo našim ljudima, a za pjesmu i radovanje će biti vremena. 

Svaka kupljena karta za 12. oktobar, važit će za 28. decembar.

A ja… Ja sam tu za sve, pišite mi u DM, dat ću sve od sebe da pomognem ugroženima u ovoj strašnoj nevolji.

Volim vas sve, čuvajte se”, napisala je Marija. 

Objava Marija Šerifović pomjerila datum koncerta u Sarajevu: “Nije vrijeme za pjevanje dok neko pati” pojavila se prvi puta na PressMedia.

Slučajna vijest

EU OBJASNILA DA NE NAMJERAVA POMOĆI BH. PROFESIONALNIM VOZAČIMA: Mogu voziti po EU samo 90 dana, pa narednih 90 ne smiju boraviti u Evropi

ŽESTOK UDAR NA REGIONALNU PRIVREDU: Upućuju bh. vlasti da se dogovaraju sa pojedinačnim zemljama EU oko eventualnog produženja viza za profesionalne vozače, prije svega sa Hrvatskom: Pozivamo domaće vlasti da provedu analizu ruta kretanja profesionalnih vozača kako bi ispitali mogućnosti korištenja ovih fleksibilnih odredbi

The post EU OBJASNILA DA NE NAMJERAVA POMOĆI BH. PROFESIONALNIM VOZAČIMA: Mogu voziti po EU samo 90 dana, pa narednih 90 ne smiju boraviti u Evropi appeared first on IZDVOJENO.ba.

Bosanac Dino Keljalić rame uz rame s Gerardom Butlerom: “Čovjek velikog srca. Nema ni trunke ega”

Nastavak hollywoodskog hita Bratstvo lopova (Den of Thieves, 2018) s Gerardom Butlerom u glavnoj ulozi već drugu sedmicu je na vrhu američkih i svjetskih kino blagajni.

U drugom dijelu ove kriminalističke sage, nazvane Bratstvo lopova 2: Pantera, pojavilo se i nekoliko glumaca s naših prostora. Uloga jednog od glavnih negativaca pripala je Dini Keljaniću (35), umjetničkog imena Dino Kelly, koji je svojom izvedbom oduševio i veliku zvijezdu kakva je Butler.

"Ubio si, brate Dino. Loš momak koji je sjajan čovjek. I je*eno talentovan", riječi su koje je Gerard javno uputio Dini.

- Raditi s Gerardom Butlerom bilo je divno iskustvo. Ima nivo radnog iskustva i talenta koji tjera sve oko njega da rade jače i bolje. Profesionalan je i predan, ali istovremeno vrlo velikodušan i spreman na saradnju kao glumac.

Naš prvi susret bio je na setu, u prilično intenzivnoj i nasilnoj sceni u kojoj moj lik izaziva tuču s njim. Još nisam znao kakav je Gerry čovjek, pa sam bio pomalo nervozan kako će to sve ići. Ispostavilo se da je pravi džentlmen. Nije bilo ni trunke ega, brzo smo izgradili povjerenje i odnos, i scena je bila i zabavna i uzbudljiva za snimanje. Privatno je nevjerovatno šarmantan, društven i iznenađujuće otvoren. Vrlo je duhovit, ima zarazan smijeh i veliko srce, rekao je Keljanić za Radiosarajevo.ba.

Objava Bosanac Dino Keljalić rame uz rame s Gerardom Butlerom: “Čovjek velikog srca. Nema ni trunke ega” pojavila se prvi puta na PressMedia.

Još jedan merak rezervisan za “dublje džepove”: Poskupilo i suho meso u BiH

Cijene suhog mesa u Bosni i Hercegovini u posljednjem periodu bilježe značajan rast, te se trenutno kreću od 40 do 50 KM po kilogramu, što je značajno poskupjenje u odnosu na prethodne godine, prenosi portal Crna Hronika.

Razlog ovoj poskupljenju leži u nekoliko faktora, među kojima su povećani troškovi proizvodnje, inflacija, kao i smanjenje broja proizvođača zbog ekonomskih izazova u sektoru stočarstva.

Proizvođači suhog mesa objašnjavaju da su cijene porasle zbog povećanih cijena hrane za stoku, što direktno utiče na cijenu mesa. Također, i sami proces sušenja mesa postao je skuplji, zbog povećanja troškova energije i rada.

Mnogi potrošači primjećuju da su čak i manji komadi suhog mesa dostigli cijene od 40 do 50 KM, što je postalo znatan trošak u kućnim budžetima.

Uprkos poskupljenju, suho meso i dalje ostaje popularan proizvod na tržištu, s obzirom na svoju dugotrajan rok trajanja i specifičan ukus. Iako visoka cijena nije u svim slučajevima odvratila potrošače, mnogi su počeli tražiti alternative, dok se dio njih odlučuje za manje količine ili za druge vrste suhomesnatih proizvoda.

Objava Još jedan merak rezervisan za “dublje džepove”: Poskupilo i suho meso u BiH pojavila se prvi puta na PressMedia.

VJEROVALI ILI NE?! SDA zahtijeva smjenu Uprave Državnog zatvora “zbog kršenja prava Fadila Novalića”

Stranka demokratske akcije (SDA) uputila je zahtjev Ministarstvu pravde BiH za, vjerovali ili ne, hitnu smjenu direktora Siniše Perkovića i Uprave Državnog zatvora u Vojkovićima.

Oni ih optužuju za ozbiljno kršenje zakona i uskraćivanje osnovnih prava Fadilu Novaliću.

Prema njihovim navodima, Novaliću je nezakonito uskraćeno pravo na korištenje telefona i komunikaciju s advokatima, iako za to ne postoji sudsko rješenje niti zahtjev nadležnog inspektora.

SDA ističe da Ministarstvo pravde nije izdalo nikakve smjernice koje bi opravdale ovakve postupke Uprave, te smatra da smjena predstavlja jedini ispravan korak.

Stranka također poziva Tužilaštvo BiH da pokrene istragu protiv direktora i Uprave zatvora, kako bi se utvrdila njihova eventualna krivična odgovornost za neovlašteno prisluškivanje Novalićevih razgovora.

Posebnu pažnju, prema SDA, istraga treba posvetiti utvrđivanju da li je direktor zatvora djelovao samoinicijativno ili po nalogu drugih osoba.

“Uzimajući u obzir da ne postoji rješenje Suda BiH, te da je Ministarstvo pravde potvrdilo da ni oni, kao niti nadležni inspektor, nisu uputili zahtjev upravniku Zavoda za izvršenje krivičnih sankcija, pritvora i drugih mjera Bosne i Hercegovine, da osuđeni Fadil Novalić bude lišen prava na korištenje telefona, niti da mu se onemogući komunikacija sa njegovim advokatima, smjena Uprave je jedini logičan naredni korak. Istovremeno, od Tužilaštva BiH očekujemo da hitno pokrene istragu protiv direktora i uprave i utvrdi njihovu krivičnu odgovornost zbog nezakonitog uskraćivanja prava Novaliću, te posebno zbog priznanja o neovlaštenom prisluškivanju njegovih telefonskih razgovora. Poseban segment istrage bi morao biti usmjeren na to da se utvrdi da li je direktor zatvora samoinicijativno poduzimao nezakonite radnje ili je to od njega neko tražio” stoji u saopćenju SDA.

Podsjetimo samo, Fadil Novalić je osuđen za zloupotrebu položaja i ovlasti tokom nabavke stotinu respiratora iz Kine u vrijednosti 5,4 miliona eura u aprilu 2020. godine, nakon proglašenja vanredne situacije zbog pandemije COVID-19.

Objava VJEROVALI ILI NE?! SDA zahtijeva smjenu Uprave Državnog zatvora “zbog kršenja prava Fadila Novalića” pojavila se prvi puta na PressMedia.

“TO SU SELJAČKI FOLOVI” Maca iskreno o braku sa 20 godina mlađom i dešavanjima na estradi, a onda se dotakao HARISA

Glumac Dragan Marinković Maca je u intervjuu za Blic otkrio drugu stranu posla kojim se bavi, dotakao se noviteta na kojima radi, porodice, ali i estrade.

Maca je najprije otkrio ko je zaslužan za njegov osmijeh na licu.

– Pa lijekovi, dileri. Šta ja znam ko je zaslužan. Zadovoljan sam životom i poslom. Kad vidim kakva su vremena turbulenta. Jedini način je da osmijehom prođeš kroz taj vrtlog ludila, beščašća, da isplivaš. Treba da budemo okruženi ljudima koji nam pričinjavaju zadovoljstvo.

S obzirom na to da je rekao da je do ljeta praktično nedostupan, otkrio je kakvi su mu planovi.

– Trebalo je da idem u Ameriku, ali povukao sam ručnu za tri zupca. Bio sam u ludilu zadnjih par godina, putovanja, posao, pa sam se umorio malo. Počeo sam da biram šta radim. Imao sam neke životne troškove, bio sam u nekim nekretninama, pravio sam dom svoj, a to košta jako puno. Kuća-posao, radio sam mnogo, ali preživio sam – kazao je on, pa otkrio da li ispašta porodica zbog toga:

– Pa ispašta, ali znam da razlučim to kvalitativno od kvantativnog. Sa nekim možeš biti 24 sata uzalud, a sa nekim ti može biti 10 minuta savršeno.

Predstava “Kakva ti je žena, takav ti je život” ostvarila je veliki uspjeh, a glumac je ispričao svoje impresije.

– Oslanjam se na riječi oca Tadeja “Kakve su ti misli takav ti je život”. To je božije davanje, prezadovoljan sam. Imao sam i druge predstave. “Mahalac”, ”Sunce tuđeg neba”, imao sam projekata koji su bili gledani, ali ova se i dalje igra na kartu više. Ljudi vole da je gledaju, životna je, tačna je. Radio sam dugo na njoj, a već godinu dana radim na nastavku, jer mi je publika dala ideju za to. Svi me pitaju: “Majke ti, jesu li se pomirili?”. Neće to biti “Umri muški 17. dio”. Radni naslov je “Kriza srednjih godina”, pošto smo njega zatekli u kafani jer je izbačen iz kuće, pa je otišao u sigurnu kuću, jer je kafana sigurna kuća za sve ostavljene – kaže on.

Maca je otkrio kakav je njegov bračni život:

– Pa dobro zadovoljan sam, nije idealan. Nedavno smo proslavili devetu godišnjicu. Imamo više tih godišnjica, crkvena, opštinska, upoznavanje, ali svaka je lijepa na sebi svojstven način. Živimo unatoč svim tim izazovima, mojim nebivstvovanjem kod kuće, turnejama. Preživjeli smo. Nas dvoje smo se odlučili na stari princip života. Danas svadba duže traje od braka, nas dvoje uspijevamo da popravimo stvari koji nam pričinjavaju nezadovoljstvo. Romantika ne može da izađe iz mode. Sve je do kućnog vaspitanja. Kad si u nečijim molitvama to je mnogo bitnije nego da si na nečijem storiju na Instagramu. Ne postoji formula, definicija, to nije matematika, emocija, duša, kardio, to nema svoju formulu.

“Ja dav'o”
Glumčeva supruga je mlađa od njega 20 godina, a iako je Haris Džinović prošao kao “bos po trnju” Maca kaže da se ne brine da li će njegova izabranica naći drugog.

– Da ne bude “Ja dav’o?”. Ma kakva razlika u godinama Meni je tek u decembru punih 14, ulazim u magareće godine. To su seljački folovi, nema to veze jedno sa drugim. Vi žene prije sazrevate od nas muškaraca, ozbiljniji ste igrači, muškarci nikad ne odrastu, samo se malo ugoje. Godine su nebitne, ili znaš ili ne znaš. Kad se završi, završi se, onda zbogom, sumnjam da je to zbog godina.

S obzirom na to da je često odsutan od kuće zbog posla, otkrio je da li se pribojava da ga žena ostavi.

– Pa neka nađe, teško, poslije mene je potop. Idem sa dragom, putujemo mi. Nekoliko puta sam je odveo da joj pokažem, ali ni ona kasnije nije htjela. Prošle godine kad sam počeo sezonu, išao sam na Novi Zeland, Australija, pretprošle godine sam iz Australije otišao za Kanadu, ja i džet leg se mimišli, nisam znao gdje sam. Sa +12, na minus. Šta si vidio? – Ništa. Kad želim da odem da vidim nešto, ja privatno otputujem na destinacije koje mi pričinjavaju zadovoljstvo. Mi uglavnom vidimo avion, hotelsku sobu, kebab, zgužvaš nešto usput. To nije zadovoljstvo, to je posao.

Maca je uglavnom dobro raspoložen, pa je otkrio kakav je kad ustane na lijevu nogu.

– Nisam nervozan, ja sam ti kao beba. Ranoranilac sam, volim da ustanem kao beba, pomolim se Bogu i krene kafica, kataraza. Poslije kafice se najljepše osjećam. Jedino ako me neko napenali, e tu više nemam živaca. Moj prag tolerancije je sve niži i niži. Što je dobro, nemam ja pardona. Ljudsku glupost, nerad, bezobrazluk, to ne mogu. Mene znaju ljudi, vrlo sam profesionalan, divan, tačan, poštujem tuđe vrijeme.

Objava “TO SU SELJAČKI FOLOVI” Maca iskreno o braku sa 20 godina mlađom i dešavanjima na estradi, a onda se dotakao HARISA pojavila se prvi puta na PressMedia.

Povezani članci

Popularne kategorije