U sarajevskom naselju Buća Potok došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj je povrijeđeno dijete.
Kako su nam javili čitatelji s mjesta nesreće, dijete je udareno na pješačkom prijelazu. Iz Operativnog centra MUP-a KS nam je potvrđeno da je došlo do nesreće.
– Imamo prijavljenu nezgodu. Policija je na mjestu događaja. Čekamo povratne informacije – rečeno je iz policije.
Rano jutros oko 01:15 sati u porodičnoj kući u Tuzli pronađeno je beživotno tijelo 31-godišnje djevojke.
To je potvrđeno iz MUP-a TK.
Kako je rečeno iz policije, muškarac (64) iz Tuzle je policiji prijavio da je u svojoj porodičnoj kući zatekao beživotno tijelo svoje kćerke (31).
Po navedenoj prijavi postupili su policijski službenici PS Centar/ PU Tuzla koji su izašli na lice mjesta i potvrdili navode prijave, o čemu je odmah obaviješteno Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona.
Uviđaj i druge potrebne radnje na mjestu događaja, u cilju utvrđivanja okolnosti navedenog događaja poduzimaju istražitelji Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP TK i kantonalni tužilac.
Kobna noć s četvrtka na petak odnijela je više od 20 života u BiH.
Najteže je stradala Donja Jablanica, mjesto koje je, između ostalog, poznato i po bivšem NBA košarkašu Mirzi Teletoviću, koji je u svom rodnom gradu sagradio mini hidrocentralu.
Teletovićeva višemilionska investicija digla je na noge ekologe i mještane pa je centrala nedugo nakon što je puštena u rad morala biti ugašena.
"Pukla je k'o kokica", kaže Arnel Sefer za Slobodnu Dalmaciju, koji je cijelo jutro proveo skupljajući s ocem balvane bora razbacane po cesti i uokolo.
Od mještana su saznali kako je sam Teletović jedva izvukao živu glavu kada je krenulo nevrijeme. Zvali su ga iz nekog od nadležnih ministarstava da digne klapne na brani.
Nakon što je to napravio, krenuo je svojim terencem nazad u Jablanicu, ali se ispred njega srušilo brdo. Isto se ponovilo kada je pokušao krenuti nazad prema Doljanima, piše Slobodna Dalmacija.
"Morao je na kraju ostaviti auto u Mirkama i kroz šumu i po blatu probijati se do kuće", priča Arman Rizvić, koji je zaposlen u Teletovićevu kafiću u Jablanici.
Uz domaće timove na terenu su od subote angažirani timovi iz Hrvatske i Slovenije čiji je dolazak koordinira Europski centar za hitne slučajeve (ERCC). Bosna i Hercegovina je postala punopravna članica EUCPM-a u septembru 2022. godine a ovo je prvi put da je Bosna i Hercegovina zatražila pomoć putem EUCPM-a.
Urnebesna scena stiže nam s jednog vjenčanja u Hercegovini.
Naime, za vrijeme najvažnijeg trenutka dvoje mladenaca, koji su izgovarali sudbonosno "da", pažnju je ukrala mala nećakinja mladenke. Dok je mladenka izgovarala zavjete, nećakinja je uzviknula: "Nemoj tetka, nemoj molim te".
Malena djevojčica izazvala je salve smijeha, kako mladenaca, tako svećenika koji ih je vjenčavao, ali i svih prisutnih u crkvi koji su joj dali pljesak.
Nakon katastrofalnih poplava koje su pogodile BiH, svi smo se organizovali kako bi na neki svoj način pomogli.
Neki su zvali humanitarne brojeve jednom, neki više puta, neki uplaćivali hiljade KM. Svako koliko može i ima.
Osim novčano, građani su slali hranu, vodu, alate, garderobu…
Neki od nas su ovu akciju shvatili kao “čišćenje” svog ormara od stvari koje su nam nepotrebne.
Tako su neki u Jablanicu slali bikinije i štikle.
To narodu koji je pogođen poplavama, naravno, nije potrebno. Volonteri iz Jablanice apelovali da građani ne trebaju slati više garderobu, pogotovo stvari koje smo naveli. Takođe, uputili su apel za ljudstvom koje bi pomagalo da se rasporedi roba koja je do sada pristigla.