BERLIN – Država Njemačka će potrošiti više od tri-četvrti milijarde evra da službenicima podijeli Eplove mobilne telefone i tablete, saopštila je tehnološka kompanija Behtle.
FOTO: Pixabay
Kompanija je ugovor vrijedan 770 miliona evra potpisala sa odjeljenjem za nabavke ministarstva unutrašnjih poslova u Berlinu.
Behtel, prema ugovoru, do 2027. vladi treba da isporuči 300.000 Eplovih mobilnih uređaja.
Cilj projekta je dublja digitalizacija federalne administracije, saopštio je Behtle.
Posao uključuje ugradnju digitalne platforme iNDIGO za menadžment mobilnih uređaje koja “integriše povjerljivost, redovno ažuriranje, hardversku enkripciju i stroge okvire zaštite podataka.”
Posao je odobrila njemačka kancelarija za bezbednost podataka BSI.
Pjevač Haris Džinović poručuje da je sam napisao sve svoje pjesme, pa kaže, što ne bi i knjigu.
“Ne zamišljam želju u toku novogodišnje noći. Želje se ne ostvaruju, one se postižu. Nisam još uvek spremio poklone za decu, ali nečeg će sigurno biti. Ja ne volim previše poklone, naročito ne skupe, ali neki znak pažnje godi. Poslednji put sam dobio poklon za rođendan, ne smem otkriti od koga. Ja sam kupovao skupe poklone, više ne. Ne postoji osoba koja može da uđe u moj život i da to promeni”, rekao je Haris Džinović za medije.
Onje izjavio da piše knjigu o ljubavnom životu.
“Imao sam par ponuda da se napiše knjiga o mom ljubavnom životu, ali pišem ja. Sve sam svoje pesme sam napisao, što ne bih i knjigu. Biće gotova jednog dana”, rekao je on.
Na pitanje da li će Melina biti u knjizi, Haris je samo skrenuo s teme i rekao: “Ne čujem vas dobro šta ste rekli”.
Priča o prijateljstvu, ljubavi, čaroliji i istini, inspirišuća je i oplemenjujuća, zato ne propustite da budete dio iskričave atmosfere i među prvima pogledate film o kome cijeli svijet govori
Predsjednik Palestinske uprave Mahmoud Abbas i njegova stranka Fatah postigli su dogovor s Hamasom o formiranju odbora za zajedničko upravljanje Gazom nakon rata, saopćili su pregovarači obje strane u utorak.
Čaj je poznat po svojim brojnim blagotvornim dejstvima na zdravlje, ali ako redovno koristite onaj iz kesice, možda biste trebali da preispitate tu naviku. Travar Rade iz Paraćina upozorava da industrijski čajevi nisu ni približno kvalitetni kao prirodni.
Većina nas godinama pije čajeve u kesici vjerujući da su zdravi, ali Rade objašnjava ključne razlike između industrijskih i prirodnih čajeva.
“Kupovni čajevi ne mogu da se porede s prirodnim. Uzmete jednu kesicu, presijecite je, i vidjećete da unutra ima svega i svačega, samo najmanje čaja. Oni skupljaju sve – korijen, cvijet, trsku, stabljiku, list – i na to dodaju vještačke praškove. Zbog toga, kada kesicu ubacite u vrelu vodu, ona odmah pušta boju. To je rezultat vještačke boje, a ne prirodnog sastava, ako kesica odmah pusti boju, prospite i ne pijte taj čaj”, objašnjava Rade.
Savjetuje da se ljudi klone ovih industrijskih napitaka i pređu na prirodne čajeve. Prirodni čajevi, za razliku od industrijskih, dolaze iz poznatih izvora, a samim tim imate uvid u to šta tačno unosite u organizam. Takođe, prirodni čajevi pružaju neuporedivo bolju aromu i ljekovita svojstva, jer nisu tretirani hemikalijama i vještačkim dodacima.
Osim što su zdraviji, prirodni čajevi ne sadrže vještačke boje i arome, koje mogu negativno uticati na organizam. Upravo zato, Rade preporučuje da se trudite da nabavljate čajeve iz provjerenih izvora, bilo da ih sami berete ili kupujete od pouzdanih travara.
Nakon što je proljetos položen kamen temeljac za izgradnju logističko-distributivnog centra kompanije Lidl u Lepenici kod Sarajeva, objekat se tokom ljeta i jeseni gradio punom parom. Zbog toga je sada polako počeo dobijati svoje konačne konture, piše BiznisInfo.ba.
Ovo će biti ključni objekat kompanije Lidl iz kojeg će se snabdijevati sve prodavnice ovog lanca u našoj zemlji, kada počnu s radom.
Samo ovaj objekat je investicija vrijedna nevjerovatnih sto miliona eura. Koliko je objekat zapravo veliki shvatit ćete tek kada uporedite koliko pored njega sitne izgledaju velike mašine, poput kamiona i dizalica.
Kako se uvjerila ekipa BiznisInfo.ba, radovi na gradilištu se odvijaju bez prestanka. Ostao je još tek jedan dio konstrukcije da bude postavljen kako bi objekat dobio svoj finalni izgled.
Naravno, moraju se obaviti i unutrašnji radovi. Projekat obuhvata zemljište površine 250.000 m², dok će kapacitet skladišta iznositi 60.000 m².
Planirani rok završetka svih radova je decembar 2025. godine, što govori o kako složenom objektu je riječ.
S obzirom na to da će do tada biti završena i izgradnja niza prodajnih objekata, moguće je da do konačnog otvaranja prvih radnji njemačkog lanca dođe 2026. godine.
Skladište će biti izgrađeno prema najmodernijim tehnološkim standardima, prilagođeno za efikasno poslovanje velikog obima i karakterizirat će ga primjena specijaliziranih mašina, sistema automatizacije i logističke opreme usmjerenih na optimizaciju operacija.
Generalni direktor Lidla Bosna i Hercegovina, Toljan Papajorgji, ranije je kazao da će novi logistički centar poslužiti kao ključni korak za Lidlov ulazak na bosanskohercegovačko tržište, omogućujući kompaniji da primijeni bogato iskustvo stečeno na globalnom nivou.