POSTOJI SUMNJA DA JE IZRAEL OD STARTA ZNAO ZA NAPAD HAMASA I DA GA NIJE SPRIJEČIO KAKO BI MOGAO SRAVNITI GAZU SA ZEMLJOM I PROTJERATI I POBITI JEDVA NAORUŽANE PALESTINCE: Plan bi trebalo da bude podnijet izraelskoj vladi na konačno odobrenje. Katar posredovao dogovoru
U Velikoj Kladuši, jedna porodica suočava se s teškom tragedijom – sve im je izgorjelo. Ova porodica, koja je cijeli život živjela u teškim uslovima, sada je suočena s još većim izazovom, jer su ostali bez svega što su imali.
Porodica ima petoro djece, od kojih je najmlađi tek godinu dana. Najstariji sin je otišao u Sloveniju, gdje je dobio vizu i posao, ali i dalje im teško žive. Prije nesreće, posvetili su se poljoprivredi – sijali su paradajz, lubenice, krastavce i kupili kravu. Iako su siromašni, uvijek su se trudili biti pošteni, raditi za svoj kruh i što manje zavisiti od pomoći drugih.
Međutim, tragedija je zadesila ovu porodicu kada su u požaru izgubili sve. Iako su imali velike planove za budućnost i nadali se boljem životu, sada su se našli u situaciji u kojoj im je potrebna naša pomoć.
Pozivamo sve ljude dobre volje da se odazovu i pomognu ovoj porodici. Svaka pomoć, bilo u obliku novčane donacije ili potrebnih stvari, bit će od ogromnog značaja za njih. Možete ih kontaktirati na broj 067 108 8291, kako bi im olakšali teške trenutke i dali im šansu za bolji život.
Porodica iz Velike Kladuše nikada nije tražila mnogo, ali sada im je pomoć prijeko potrebna. Pokažimo zajedništvo i solidarnost, jer svaki trenutak, svaka donacija ili pomoć može napraviti razliku u njihovim životima.
Daleko od užurbanosti gradskog života, usred škotskog pejzaža prepunog dramatičnih litica, smješten je nenaseljeni otok Handa.
Ovaj idilični kutak prirode sada traži čuvara koji bi brinuo o njegovim prirodnim ljepotama, a za taj posao nudi se godišnja plaća od 31.000 dolara (oko 30 000 eura) uz osiguran smještaj.
Škotski fond za divlje životinje raspisao je natječaj za menadžera otoka Handa, poznatog po jednoj od najvažnijih kolonija morskih ptica u Europi. Otok se nalazi u blizini zapadne obale Sutherlanda, a dostupan je trajektom iz Tarbeta.
Smještaj je osiguran tijekom cijelog trajanja ugovora, a posao je otvoren i za parove koji bi željeli dijeliti odgovornosti i zajedno živjeti na otoku, piše New York Post.
Što će raditi?
Osoba koja preuzme ovu ulogu imat će zadatak upravljati radom otoka, koordinirati tim volontera i brinuti se o očuvanju prirode te sigurnosti oko 8.000 posjetitelja godišnje. Iako otok nema stalnih stanovnika, idealan je za one koji vole mir, prirodu i život izvan gradske vreve.
Nisu propisane specifične kvalifikacije, no poznavanje prirodne povijesti morskih i kopnenih ekosustava je prednost. Kandidati moraju posjedovati važeću vozačku dozvolu i imati pristup vozilu. Pozicija je sezonska, traje šest mjeseci počevši od ožujka, a dolazi s plaćom od 31.000 dolara.
Handa je poznata po svojim liticama koje nude spektakularan pogled na sjeverozapadnu obalu Škotske, uključujući priliku za promatranje morskih vrsta poput dupina, sivih tuljana, pa čak i orki. Fond posebno potiče prijave iz svih sfera života, promičući raznolikost i jednakost u radnom okruženju.
Kako je potvrđeno u Tužilaštvu Kantona Sarajevo podignuta je optužnica protiv 13 osoba nakon akcije "Bulevar".
N1 piše da je prvooptuženi Jure Miletić, vlasnik firme “AC Juro” iz Kiseljaka.
Iz Tužilaštva KS kažu da su optuženi zbog krivičnog djela udruživanje radi činjenja krivičnog djela, u vezi sa pranjem novca.
“Riječ je o predmetu organiziranog kriminala visokog nivoa. Optužnica protiv 13 osoba proslijeđena je Kantonalnom sudu u Sarajevu na potvrđivanje”, rekla je za N1 Azra Bavčić, portparolka Tužilaštva KS.
Podsjećamo, nakon akcije “Bulevar” policijski službenici SIPA-e su tokom rada po predmetu odnosno dokumentovanju počinjenih krivičnih djela identifikovali nekretnine koje su osumnjičena lica stekla izvršenjem krivičnih djela a radi se o 20 stanova, 26 ostava i 16 garažnih mjesta na području Sarajeva, u vezi kojih je Kantonalni sud u Sarajevu na prijedlog Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo donio rješenje o privremenoj zabrani raspolaganja navedenim nekretninama koje će biti dodjeljene Federalnoj agenciji za upravljanje oduzetom imovinom na dalju nadležnost.
Željko Joksimović je rano otišao iz rodnog Valjeva, ali mu se uvijek rado vraća. Da nisu od onih zvijezda koje zaboravljaju na svoje korjene dokaz je upravo to što Željko rodno mjesto često posjećuju, a kako izgleda njihova oaza mira okružena prirodom, sada smo imali prilike da vidimo putem društvenih mreža.
Desetak minuta pješačenja od centralne gradske ulice na brdašcetu smještena je velika porodična kuća Željka i Saše Joksimovića u kojoj su odrasli sa roditeljima Vesnom i Branislavom. Susjedima je drago što su uspjeli i postali poznati, rekli su oni jednom prilikom za Blic.
– Veoma mi je drago što je tako jedna velika zvijezda, kao što je Željko, moj nekadašnji komšija. Gledamo i volimo šta radi. Roditelje sam im znala od prije. Njegov je otac radio sa mojim bratom davno. Međutim, kako vrijeme prolazi svi su otišli svojim putem. Obožavamo Željka, pogotovo od kako se oženio, često ga gledamo u emisijama. Roditelj je pravi. Gledala sam ga u jednoj emisiji kada je govorio kako o kćerki vodi računa, šta oblači i gdje ide – rekla je komšinica Dara koja stanuje nekoliko kuća od kuće u kojoj su se pjevač i glumac rodili.
Podsjetimo, Jovana i Željko Joksimović su se 2018. godine iz stana na Vračaru preselili u velelepnu kuću na Senjaku. Domaći mediji su tvrdili da je bračni par nekretninu u elitnom kraju Beograda platio 2,5 miliona evra, kao i da su kasnije izdvojili još nekoliko desetina hiljada evra kako bi je uredili po svom ukusu.
Osim Jovanine i Željkove djece, Koste, Ane i Srne u vili često boravi i Željkova kćerka iz prvog braka Mina. Zahvaljujući njenim objavama na instagramu javnost je dobila priliku da zaviri u luksuzni dom Joksimovića.