Adnana Sprečić, glasnogovornica MUP-a TK je istakla da je policijskoj stanici PS Centar, 7. oktobra 2024., oko 01:15 sati, muškarac (1960) iiz Tuzle prjavio da je u svojoj porodičnoj kući u Tuzli zatekao tijelo svoje kćerke (1993).
“Po navedenoj prijavi postupili su policijski službenici PS Centar/ PU Tuzla koji su izašli na lice mjesta i potvrdili navode prijave, o čemu je odmah obaviješteno Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona. Uviđaj i druge potrebne radnje na mjestu događaja, u cilju utvrđivanja okolnosti navedenog događaja poduzimaju istražitelji Sektora kriminalističke policije Uprave policije MUP TK i kantonalni tužilac.Više informacija nakon okončanja uviđaja”, dodala je Sprečić.
Admir Arnautović, glasnogovornik Tužilaštva TK istakao je da će danas biti naređena obdukcija tijela kako bi se utvrdili tačni uzroci smrti.
U toku su sve potrebne istražne radnje u cilju utvrđivanja okolnosti koje su dovele do smrti ove osobe.
Više informacija ćemo biti u mogućnosti saopćiti kada se obavi obdukcija i sve potrebne istražne radnje, prenosi N1.
Njegove izjave odražavaju stavove njegovog zeta i bivšeg višeg savjetnika, Jareda Kushnera, koji je ranije izjavio da priobalne nekretnine u Gazi imaju „neprocjenjivu vrijednost“ i ukazao na potencijal Gaze kao luksuznog odmarališta za turiste
Ibrahima Bahtića iz Sanskog Mosta život nije mazio. Dovoljno je reći da je preživio zarobljavanje u zloglasnom logoru Omarska. Sada se suočaba sa još jednom borbom, onom za zdravlje i život. Zbog toga je udruženje Pomozi.ba pokrenulo apel za prikupljanje pomoći.
- Apel sa brojem 17040 pokrećemo za Ibrahima koji boluje od zloćudnog tumora jednjaka, želuca i dvanaestopalačnog crijeva. Pozivom donirate 2 KM. Molim vas za podjelu apela.
Iako već godinu dana boluje, Ibrahim Bahtić iz Sanskog Mosta ni slutio nije kakvu će dijagnozu saznati oko Nove godine.
Nakon što više nije mogao jesti ni piti i nakon što mu je ugrađena sonda preko koje se hrani, saznao je dijagnozu - C15 (zloćudna novotvorevina jednjaka), zbog koje Ibrahim mora na hitnu operaciju na želucu, jednjaku i dvanaestopalačnom crijevu.
Pogodilo je to njegovu brižnu suprugu i dodatno opteretilo njenu oboljelu štitnu žlijezdu, ali i sinove, naročito jer im otac izgleda vidno iscrpljenije i mršavije.
Nije to jedini zdravstveni problem koji muči ovog bivšeg logoraša iz zloglasne Omarske. Nema ni zdravo srce, zbog čega pije terapiju.
Ibrahim je čovjek od zanata, metalostrugar po struci. Do skoro je radio kao noćni čuvar u lokalnoj srednjoj školi. Kako je navikao da se kreće i radi dodatno mu je teško palo što je morao na bolovanje i umanjio sebi i porodici primanja koja imaju, pa se mora oslanjati i na sinovu pomoć. Zato sada za bitku sa ovom malignom bolešću, trebaju pomoć dobrih ljudi.
Za početak im je za Ibrahimovu operaciju i liječenje potrebno oko 10.208 eura, ali iznos nakon završetka njegovog liječenja može biti i veći, navodi se u apelu za pomoć, nakon čega su navedeni brojevi računa.
Osim poziva na broj 17040, donacije za Ibrahima su moguće i klikom na opciju DONIRAJ ODMAH ili žiro računa Pomozi.ba organizacije - ovdje.
Suzana Mančić jednom prilikom je govorila o borbi za potomstvo, i u bolnoj ispovijesti priznala da je izgubila tri sina.
Voditeljica je tri puta izgubila bebu, a ljekari su sva tri puta rekli da je riječ o sinovima.
'Ja sam jaka žena i sve što mi se događalo prihvatila sam kao nužnost. Uporno sam išla prema svom cilju da jednog dana dobijem dijete, a to se nije dogodilo sve do trenutka kada sam shvatila da se moram smiriti, da napravim raspored u životu, odgodim sve obaveze i legnem u krevet kako bih čuvala trudnoću. To je za mene bilo nešto nepojmljivo, da ja, koja sam oduvijek bila zdrava mlada žena, bez ikakvih tegoba, izgubim bebu prvi, pa drugi, a onda i treći put', ispričala je Suzana.
Mančić je otkrila da su sve tri bebe koje je izgubila bili sinovi.
'Iako su mi doktori svaki put rekli da sam nosila dječaka, ne mogu sto posto vjerovati u to da su sve bili sinovi, jer je u našoj tradiciji da želimo rađati mušku djecu. Mislim da vas možda takvim odgovorom teže stimulirati da nastavite s pokušajima. Ali, ja sam željela imati sina Aleksandra, po mom ocu, i sina Stojana. Uvijek sam voljela ta stara, arhaična imena. Nisam poznavala nijednog Stojana, ali sam svaki dan išla u školu Ulicom Stojana Novakovića i nekako mi je to ime uvijek zvučalo čvrsto, stameno. Na prvom ultrazvuku s Teodorom, bila sam uvjerena da ponovno nosim dječaka. Kada mi je liječnik priopćio da je djevojčica, rekla sam da je to nemoguće i zaplakala kao posljednja seljanka. Ali, tolika moja želja za muškim djetetom nastala je iz vrlo sebičnog razloga. Ja sam jedinica i u životu sam morala biti i muškarac i žena, da se sama izborim protiv svih zabrana, roditeljskih, školskih, društvenih, čaršijskih. Morala sam sama osigurati i zaštitu i opravdanje, sve ono što sam idealizirala da bih bila u ulozi starijeg brata kojeg nikada nisam imala. Željela sam da ga moja kći ima', rekla je.
Suzana je otkrila kako je izgledala njena borba za potomstvo i kroz kroz kakvu bol i tugu je prošla.
'Mislila sam da ću umrijeti. Posljednju bebu izgubila sam u šestom mjesecu trudnoće. Tada sam se zapravo i porodila, mada mi je liječnica odmah poslije porođaja rekla: 'Nemojte se nadati'. Dijete nije preživjelo, nije imalo dovoljno razvijena pluća. Najstrašnije je bilo kada su mi donijeli da potpišem smrtovnicu. To je bilo surovo', ispričala je voditeljica, pa dodala:
'To je bio istinski hod po mukama. Ali, činjenica je da je žena satkana da bude jaka, da rađa i da gubi. Ja sam u sebi izgradila takvu filozofiju i vodila sam se njome.'
Dijana Hrkalović, nekadašnja državna sekretarica Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, kojoj se sudilo za trgovinu uticajem, proglašena je krivom danas u Specijalnom sudu u Beogradu. Hrkalović je osuđena na godina dana i četiri mjeseca zatvora, u šta se uračunava vrijeme provodeno u pritvoru.
Uz nju, na optuženičkoj klupi nalazi se i bivši načelnik novosadske Policijske uprave Milorad Šušnjić, koji je također oglašen krivim i osuđen na godinu dana zatvora. Policijski načelnik Dejan Milenković, takođe optužen, je oslobođen krivice, javljaju srbijanski mediji.
Kako je sutkinja navela, Milenković je oslobođen jer mu se stavlja na teret jako komplikovano delo, koje nije dokazano. Također, dodala je, u odnosu na optužene olakšavajuća okolnost je to što su neosuđivani dosad.
Podsjetimo, Hrkalović se sudi da je uticala na policijske načelnike da ometaju istrage i krše zakon i to u tri slučaja.
Hrkalović se tereti da je naložila Milenkoviću da odloži dostavljanje izveštaja o vještačenju telefona Veljka Belivuka, tada osumnjičenog za ubistvo karatiste Vlastimira Miloševića na tramvajskim šinama 2017. godine. Izvještaj je tužilaštvu proslijeđen tek pred kraj suđenja, što je otežalo rad tužilaštva i doprinijelo oslobađanju Belivuka.